Danes smo si z otroki skupine “SOVICE”,  ogledali razstavo LUDVIKA VREČIČA in sicer na papirju iz stalne zbirke Galerije Murska Sobota in TUGA ŠUŠNIKA.- Déjà Vu (slike in elektrografike). Umetniška dela slednjega se močno povezuje z našo tematiko v okviru projekta SKUM, kjer je velik poudarek na barvah in plastenju likovnega ustvarjanja. Ker vsak posameznik umetnost dojema in doživlja drugače, še posebej pa otroci, nas je skozi igro in z različnimi didaktičnimi pristopi opazovanja po galeriji popeljala g. Jelka Geder-Kosi. Svojo likovno ustvarjalnost smo po ogledu razstave razvijali v umetniškem ateljeju ob glasbi, ob kateri je ustvarjal sam umetnih Tugo Šušnik. Umetniška izkušnja v galeriji je na nas pustila poseben vtis in nam omogočila novo dimenzijo seznanjanja s svetom  umetnosti, umetnikov, njihovih orodij, tehnik  in  umetniških motivov. Nikakor pa ne gre izpustiti druge pomembne izkušnje, ki je otroke prav tako močno pritegnila, to je seveda vožnja z mini-busom. Kaj vse zanimivega smo doživeli v galeriji in na avtobusu pa se skriva na spodnji povezavi.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)