V ponedeljek, 31. 5. 2021 smo v našem vrtcu organizirali 3. športno druženje vrtcev nekdanje UE Ljutomer. Sodelovali smo preko zoom-a z vrtcem Veržej, Cezanjevci, Mala Nedelja, Cven in Stročja vas. Pri gibalnih dejavnostih smo uporabili neobičajen športni pripomoček, t.j. časopisni papir. V uvodu smo se podali na “potep med polji”, kjer so bili otroci izpostavljeni različnim gibalnim izzivom. V osrednjem delu pa je časopisni papir postal naše kolo, skiro, avtobus, vlak in rolerji. Zanimiv športni pripomoček je otrokom nudil ustrezne izzive in jim omogočal sproščeno gibanje. V zadnjem delu smo iz ostankov časopisnega papirja oblikovali žogice, s katerimi smo se zadevali in se ob tem res zabavali. Čeprav se nismo videli  v živo, so tudi ostali udeleženci preko zoom-a povedali, da so se imeli lepo in so uživali. Športna prireditev je bila obenem tudi zaključek športnega programa za vrtce Mali sonček. Otroci so ob koncu dobili tudi priznanja za uspešno opravljene naloge, ki so jih uresničevali čez celo šolsko leto.

Koordinatorka Malega sončka

Bojana Majerič