V našem vrtcu se skozi celo šolsko leto trudimo otrokom obogatiti program z različnimi dejavnostmi bodisi strokovne delavke samostojno ali v sodelovanju z zunanjimi strokovnjaki in institucijami. Tako smo danes v Domu kulture Ljutomer v okviru projekta SKUM (sporazumevanje s kulturno umetnostno vzgojo) gostili plesno skupino EN-KNAP Group, zavoda  za organizacijo in izvedbo kulturnih prireditev Ljubljana. Skupino sestavljajo plesalci iz vseh koncev sveta in se ponašajo z izjemnim repertoarjem mednarodno priznanih koreografov in režiserjev.

Otroci so bili aktivni udeleženci interaktivne plesne predstave, katera jih je skozi že skoraj ponarodelo otroško pesmico Huda mravljica, popeljala v čisto nov, drugačen konec. Razigrana in  nagajiva huda mravljica v svet vseeno sporoča, da oproščanje rodi prijateljstvo potrebno za veselje in srečo. Predstavo so si danes ogledali vsi otroci od dveh let naprej.

Zapisala: Ksenja Kosi Viher