Pomlad je prebudila na travnikih poleg cvetlic tudi razne žuželke katere smo na sprehodu z zanimanjem opazovali. Čebele, mravlje, hrošči, muhe, mušice in deževniki so nam še posebej pritegnili našo pozornost na prostem na sprehodu, igrišču, pri igri pod košem v slepi ulici. Opazovali smo vsakodnevno bohotenje drevesnih krošenj in plapolanje listja v vetru, potovanje oblakov na nebu, sij sončnih žarkov. Oponašali smo gibanje žuželk in živali katere so prilezle na plan. Največ zanimanja so otroci pokazali za deževnike in kače. Odločili smo se, da si pridobimo več informacij o plazilcih in za konec smo izvedli tudi naravoslovni eksperiment. Otroci so z zanimanjem opazovali nastajanje in se pri tem zabavali.

Vzgojni tandem Simona in Simona.