VRTEC V NARAVI – PRVI DAN

Prvi dan bivanja starejših skupin otrok ljutomerskega vrtca v Vrtcu v naravi je za nami.

Najprej smo se z avtobusom odpeljali do gibalnega parka ob Soboškem jezeru, kjer so se otroci preizkusili v gibalnih izzivih. Po nastanitvi v Zavodu Marianum v Veržeju, pa so sledile ustvarjalne delavnice in koncert dueta Beročka, na katerem so otroci aktivno sodelovali.  Čas, ki smo ga imel, smo danes kljub pestrim vremenskim napovedim  popolnoma izkoristili. Ni manjkal tudi okusen verženski sladoled.

Na spodnji povezavah pa si oglejte utrinke današnjega dne.

Zapisala Marinka Prelog, koordinatorka letovanja vrtca v naravi

Otroci so si nestrpno pripravljali prtljago in se odpravili peš do parkirišča, kjer jih

je pričakal avtobus.

Srečno pot jim in prijetno bivanje jim je zaželela tudi ravnateljica.

In potovanje se je začelo.

Ogled  gibalnega parka EXPANO.

Po kratki vožnji z avtobusom smo prispeli na cilj – Zavod Marianum Veržej

Potem smo se prijetno nastanili.

Naš dan se zaključuje z večerjo in igro na prostem.

Ogled risanke ZOOG, nato je sledila priprava na POČITEK

Pa še presenečenje PIŽAMA PARTI IN PLES V MASKAH.

VRTEC V NARAVI – DRUGI DAN

Po zasluženem počitku smo zjutraj najprej obiskali kmetijo, kjer so otroci lahko pobožali in si od blizu ogledali številne domače živali.
Sledila je delavnica z glino, kjer so si otroci kar sami izdelali glasbene “mobile”. Pri tem so bili še posebej zavzeti in ustvarjalni.
Sledilo je likovno ustvarjanje na prostem, popoldne, po kosilu in počitku pa so bile na vrsti gibalne dejavnosti v pravi pravcati šolski telovadnici.
Vsi skupaj smo bili ob koncu dneva utrujeni, a zelo zadovoljni.
Polni lepih doživetij in s pisanimi priznanji za pogum, smo končali naše dvodnevno druženje v Veržeju.

Marinka Prelog

Dobro jutro v novi dan.

Najprej igra – pred zajtrkom.

Obiskali smo kmetijo.

Delavnice z glino.

Likovne delavnice.

Ker smo bili pridni, smo si zaslužili priznanja.