ČAROVNIŠKI DAN

V skupini Trobent imamo letos pri eko načrtovanju poudarek na zeliščih in se tej temi ogromno posvečamo. Ob pravljici Zelišča male čarovnice je nastala ideja o posebnem dogodku v vrtcu. V četrtek pred praznikom smo si z otroki pripravili malo drugačen dan. Poimenovali smo ga Čarovniški dan. V času počitnic smo imeli dovolj časa in smo si naredili dekoracijo za igralnico, si naredili maske iz kartona, spekli “črvive” kekse in naučili čarovniške plese. Na ta poseben dan Čarovnic so otroci prišli zamaskirani v kostume. V igralnici je bilo vse pripravljeno na zabavo. Še prej smo se v jutranjem krogu predstavili s čarovniškimi imeni in pričele so se izpitne naloge čarovnic na polet z metlami. Preizkusili smo se v čaranju ob posebnih urokih, v plesanju, naredili čarovniške zvarke in preizkušali v hitrosti z metlami. Naloge vseh čarovnic so bile vse dobro opravljene in zato smo se posladkali s črvivimi keksi in napitkom moči, kot so ga poimenovali otroci. Otroci so zelo uživali, se zabavali in vživljali v vloge domišljijskih bitij.

Naju je nasmeh otrok zabaval in se bova posluževali še naprej tematskih dnevov.

NEKAJ SLIKIC

Antonija in Stanka