glasbeno plesne delavnice (9)

20.1.2016 je bil dan posvečen temu, kako lahko prosti čas preživimo brez televizije, telefonov, tablic, računalnikov-multimedije.  V vrtcu Ljutomer smo ta dan obeležili nekoliko drugače. Pogovarjali smo se o gledanju televizije in igranju igric na tablici, telefonu in računalniku. Iskali smo alternative, kako lahko dan preživimo drugače, brez teh sredstev. Otroške ideje so bile zelo izvirne in domiselne. Otroci se radi gibljejo, vendar tudi zelo radi posedajo pred televizorjem ali računalnikom. Zato smo se pogovarjali o pomenu zdravja in gibanja, ter o možnostih, da ta dan ne bi gledali televizije ali računalnika. Pogovarjali smo se, da lahko namesto gledanja televizije, uporabe računalnikov  igramo družabne igre ( človek ne jezi se, domino, spomin…), rišemo, izrezujemo, pečemo pecivo, se pogovarjamo in še veliko drugega. Ta dan  izkoristimo predvsem tako, da bi čas namenili drug drugemu.

BOJANA – LEA

matematika (3)

(Skupno 274 obiskov, današnjih obiskov 1)