V mesecu februarju smo posvetili pozornost kulturi. Izvajali smo dejavnosti ob kulturnemu prazniku, se pripravljali na pustne norčije, si namenili pozornost ob dnevu zaljubljenih in se s glasbo podali v čarobni svet domišljije. Obiskali so nas različni glasbeniki, ki so nam polepšali dan v vrtcu in nam predstavili kulturo na drugačen način.

Glasbene dejavnosti omogočajo otroku, da si pridobi izkušnje poslušanja, izvajanja in ustvarjanja glasbe. Vsa tri področja dejavnosti v vrtcu načrtujemo enakovredno. Pri glasbenem izvajanju je velikega pomena igranje na glasbila. Otroci radi čez vso leto posegajo po različnih, primernih instrumentih. Zato smo v vrtcu načrtovali stalni glasbeni kotiček, kjer smo spoznavali različna glasbila: instrumente iz skupine tolkal, godal, trobil, pihal, brenkal. Prav tako so si od doma prinesli različna glasbila, katere smo uporabljali in pripravili svoj koncert. Izdelali smo svoja glasbila, veliko peli in igrali na glasbila. Spoznavali nove pojme, izvedli glasbeno pravljico in se igrali ob glasbenih igrah. Izvajali poskuse z zvokom, slikali ob poslušani glasbi. Glasba nas je zelo pritegnila in po raziskavah tudi pozitivno vplivala na socialni in kognitivni razvoj. Zato bomo se še naprej posluževali glasbenih dejavnosti.

Ogled naših dejavnosti ob slikah.

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 538 obiskov, današnjih obiskov 1)