Skupina ‘GRAŠČAKI’ smo se udeležili pravljične ure, ki jo je za nas pripravila knjižničarka Sandra. Ker prihaja praznik Dan spomina na mrtve in z njimi novejša šega – noč čarovnic, nam je predstavila slikanico  ‘COPRNIŠKI MUC’ in ‘ČIRA ČARA, TEMNA NOČ’. Tokrat smo pravljično uro imeli v Grossmannovi sobi v OE muzeju, saj je bila naša naslednja postaja, ogled muzeja. Po prebrani pravljici nas je sprejel še g. Anton Ratiznojnik in nas popeljal skozi muzej. Zaradi imena skupine, ki smo si ga izbrali v tem šolskem, nam je g. Anton podrobneje predstavil življenje plemičev na Ljutomerskem gradu in njegovih vitezov ter čarovnic, ki so bile v takratnem času zelo pogoste.

Otrokom je bilo zanimivo, saj so imeli možnost v živo videti opremo viteza in pripomočkov ter si ga tako lažje predstavljali.

FOTO                                                               Zapisala: Valerija Tretinjak

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)