V torek , 7. 10. 2014 je v sklopu tedna otroka na igrišču Vrtca Ljutomer potekala prireditev Hi-hi-hi, konjiček. Popoldansko dogajanje je odsevalo letošnji moto tedna otroka – Za razigrano in ustvarjalno otroštvo. S prireditvijo smo prav tako obeležili 140. obletnico Kasaškega kluba Ljutomer ter LETO LJUTOMERSKEGA KASAČA.

Moderator Saša Pergar, avtor zgodbe Tinkova prva zgodba, je povezoval kulturni program. Predstavili so se otroci starejših skupin. Deklamirali so izštevanko En kovač konja kuje, zaplesali plesa Rašpla in Špic polka in zapeli pesem Moj očka ma konjička dva. Vse navzoče so pozdravili tudi ravnateljica Marija Pušenjak, županja Olga Karba in predsednik Kasaškega kluba Ljutomer  Janko Slavič. Sledilo je sproščeno druženje ob pečenih kostanjih, sadju in pecivu, ki so ga v vrtec prinesli starši. Kuharice so poskrbele za okusne  palačinke, ki gredo vselej v slast, tako malim kot velikim. V plesnem kotičku so vzgojiteljice Antonija, Dolores in Melanija poskrbele za otroke, ki so se želeli zavrteti na melodije otroških pesmi. Teden otroka se še ni zaključil, saj nas v  naslednjih dneh čaka še kar nekaj zanimivih dejavnosti, ki se jih že zelo veselimo…

                                                          Anja Karba, vzgojiteljica

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)