LEDENO KRALJESTVO

V vrtcu Ljutomer že nekaj let v mesecu decembru svet staršev prireja tradicionalno čajanko, to je druženje otrok, staršev, dedkov, babic, zaposlenih vrtca in mnogih drugih, ki so povezani z vrtcem. Tudi letošnja čajanka je bila nekaj posebnega. Starši so se tokrat lotili predstave Ledeno kraljestvo. Zgodba je otrokom zanimiva in  večina jo dobro pozna. Zato se je skupina staršev, pod vodstvo prizadevne Nuše Novak, naše redne zunanje sodelavke vrtca in članice sveta zavoda, lotila te predstave. Predstava je bila izvedena na Glavnem trgu v torek, 8. decembra 2015. Najprej smo z lučkami, ki smo si jih izdelali na tradicionalnih decembrskih delavnicah,  izvedli pohod iz vrtca na Glavni trg, kjer  je bila izvedena predstava. Kostumi, scena, glasba in vse ostalo je bilo zelo dobro pripravljeno.  V predstavi Ledeno kraljestvo so nam starši pokazali, da sta ljubezen in toplina tista, ki topita led in odpirata vrata v katerokoli kraljestvo. Topel čaj in slastno pecivo sta nas dodatno razveselila in utrdila v prepričanju, da je malo potrebno za srečo malih in velikih.

Kot je zapisala predsednica sveta staršev na vabilu za čajanko, se ljubezen začne doma, med zakoncema, med starši in otroki, med otroki. Iz družine se širi navzven, na druge ljudi, živali, rastline, v zrak.

Zato vsem ljudem dobre volje želimo veliko topline in ljubezni na vseh poteh v letu, ki prihaja.

Marija Pušenjak, ravnateljica

FOTO UTRINKI