LIKOVNA KOLONIJA – GRESOVŠČAK 2014

Letos smo likovno kolonijo ponovno organizirali v Vrtcu Gresovščak. Likovne kolonije smo organizirali tudi na turistični kmetiji Belec v Železnih dverih in TK Ozmec v Slamnjaku. Začeli smo preda 16. leti v Vrtcu Gresovščak, sredi čudovite narave, ki daje otrokom mnoge spodbude za spontano likovno izražanje. Najprej se je likovne kolonije udeležilo po 5-6 vrtcev. Lani je bilo 13. vrtcev, letos pa 10. vrtcev občin Ljutomer, Veržej, Križevci, Ormož in Središče ob Dravi. Likovna kolonija je torej medobčinska in povezuje mlade likovne ustvarjalce in njihove mentorje.  Ne gre le za druženje, ampak gre tudi za strokovne izmenjave glede različnih likovnih tehnik, uporabe likovnih materialov itd. Našo likovno kolonijo strokovno spremlja tudi akademski slikar mag. Vlado Potočnik. Tako lahko dobijo mentorice  neposredno odgovor, kaj pomeni določeno likovno ustvarjanje oziroma, kaj spodbuja otroke k likovnemu izražanju.

Ob vsem pa je pomembno tudi druženje otrok iz različnih vrtcev in njihovih mentoric. Kuharica Milica vedno vzorno poskrbi za domače dobrote.  Tako se otroci radi spominjajo 1-dnevnega bivanja sredi prleških goric v vrtcu Gresovščak,  kjer se že 68 let igrajo, veselijo, spoznavajo,  učijo…. naši najmlajši.

Zato smo sklenili, da se čez leto dni ponovno srečamo, saj je druženje v  Vrtcu Gresovščak nekaj posebnega.

 FOTOGRAFIJE

                                                                  Ingrid Štefančič, vzgojiteljica Vrtca Gresovščak 

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)