Uporaba lutk pri otrocih pozitivno vpliva na njihov razvoj na vseh področjih. Je čudežna, simbolna, slikovita, dramatična, omogoča čustveno reagiranje, izkazovanje čustev. S pomočjo lutk se bogati njihov besedni zaklad in razvija domišljija. Z igro dobi otrok mnogo novih izkušenj, saj se pri igranju srečuje z raznimi ovirami in jih na ta način premaguje. Lutko otrok sprejme kot prijateljico, ki mu pomaga, se ji zaupa in mu je vedno na razpolago.

Skozi vso leto nas v skupini Čebel spremlja ročna lutka čebela Meli, kateri so dali ime otroci. Ta lutka potuje z njimi domov ob knjižnem nahrbtniku. Otroci radi posegajo po ročnih lutkah, ki jih imajo vedno na razpolago. Ugotavljamo, da so dejavnosti z lutko uspešna metoda poučevanja na vseh področjih in smo jih tudi sedaj bolj načrtno vključevali v naše delo. Lutke so nam pomagale pri prepoznavanju in  kontroliranju naših čustev ter spoznavanju samega sebe. Še veliko različnih dejavnosti, ki smo jih počeli pa vam naj povedo naše slike.

SLIKE

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 407 obiskov, današnjih obiskov 1)