V TS Pasavček, ki ga bomo vključevali v naš vsakdan skozi celo leto, smo se posvetili preventivi in vzgoji v cestnem prometu. Otroci so se seznanjali z varnim vedenjem in ravnanjem v prometu. Spoznavali so poklic policist in si ogledali policijska vozila. Prav tako pa smo obiskali policijsko postajo. Veliko smo se igrali promet in se igrali igre vlog policist, pešec, kolesar ter se vozili s skiroji in poganjalci. Otroci so spoznavali pomen pripenjanja v avtomobilu in se urili v pripenjanju v avto sedež. Izvedli smo vadbene ure na temo promet, izdelali plakat po KWL metodi, se naučili pesmico Pasavček in ples Moj rdeči avto. Veliko smo likovno ustvarjali, risali promet, si izdelali ceste in avtomobile iz odpadnega materiala in naredili sled z avtomobilčkom. Ob vključevanju v promet smo promet pozorno opazovali in se ob tem veliko pogovarjali o pomenu prometnih znakov in upoštevanja le teh.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v naši foto galeriji.

Vzgojni tim:

Melanija Grnjak

Karmen Kosi

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)