Oktober je hitro potrkal na vrata naše igralnice in jesen se je med nas priplazila v vsej svoji barvitosti. V začetku meseca smo izvajali aktivnosti ob tednu otroka; obisk knjižničarke, balerin, dan odprtih vrat, gibalni in igralni dan ter jesensko tržnico. Kasneje pa smo se posvetili mesecu požarne varnosti. Obiskal nas je gasilec Dušan in nam razkazal gasilsko opremo, gasilski dom ter vozila. Slednja so na nas pustila velik pečat, saj se je igra reševanj odvijala večkrat v mesecu oktobru prav na željo otrok. Veliko prostega časa smo preživeli v naravi in ustvarjali z materialom, ki smo ga sproti nabirali. Pozornost pa smo namenili tudi prihajajočim državnim praznikom in tako spoznavali pomen Dneva reformacije in Dan spomina na mrtve. Otroci so aktivno sodelovali v dejavnostih pri katerih so bili tudi soustvarjalci.

Simona in Martina