Mi gremo pa z vlakom…

Včeraj popoldan, 20.2. 2018 smo se otroci skupine Pikapolonic v okviru »POGOVORNE URE DRUGAČE« v spremstvu staršev, bratcev, sestric in babic  odpravili na že tako težko pričakovani izlet z vlakom v Mursko Soboto. Kljub neugodnim vremenskim razmeram smo zbrali pogum in voljo za druženje. Prepustili smo se zimski idili in užili vsak trenutek obdan z nežnim dotikom snežink. Ugotovili smo, da še tako mračen popoldan človek vendarle lahko prežene z voljo v družbi pozitivnih in zabavnih ljudi. Največjo in najbolj nepozabno pustolovščino smo seveda doživeli na vlaku, iz katerega smo lahko opazili marsikaj zanimivega. Za  marsikaterega otroka je bila to prva vožnja s tovrstnim prevoznim sredstvom. Čeprav je Murska Sobota oddaljena kar nekaj km, se je nam zdelo, da je čisto preblizu za vse kar bi še radi doživeli na vlaku. Naš izlet pa ni zajemal samo vožnje z vlakom, ampak smo obiskali tudi Pokrajinsko in študijsko knjižnico  Murska Sobota, kjer nas je toplo sprejela knjižničarka Metka in za nas pripravila pravljično uro z zanimivimi naravoslovnimi vsebinami. Tako smo prisluhnili zgodbicam Žabica nagica, Gospod hruška in Mesto cvetja. Otroci so zbrano in radovedno prisluhnili ter z g. Metko tudi aktivno sodelovali. Da pa smo kljub popoldanskim uram še vedno bili dobrovoljni in nasmejani smo g. Metki suvereno zapeli našo vrtčevsko himno Lotmerške čebelice, nad katero je bila zelo navdušena. Obisk v knjižnici smo zaključili še z igro in individualnim ogledom posamičnih oddelkov. Dovolj  časa smo imeli tudi za kratek sprehod po mestu v soju večernih luči, za čaj ali vročo čokolado. Vsi pa smo se spet z dobro voljo, nasmejanih obrazov in s pesmijo na vlaku vrnili v Ljutomer. Preživeli smo čudovit popoldan, se medsebojno še bolj povezali in dokazali da smo skupaj še močnejši.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)