V tednu slovenske hrane smo najmlajši na oddelku A pričeli praznovati s čebelicami. Najprej smo si jih ogledali na fotografijah, filmu in risanki. Nato smo se igrali s plišastimi in ljubkovalnimi čebelicami: Majo, Vilijem, in drugimi imeni, ki so jih predlagali otroci. Otroci so z veseljem zaplesali čebelji ples, se igrali prstno igrico Kje je panj?, bibarijo Čebela ter pripevali pesem Čebelica (Bitenc). Sredi tedna nas je obiskal tudi čebelar, gospod Janez Vencelj, podpredsednik čebelarske zveze Slovenije, ki nam je predstavil svojo obleko, klobuk, čebelico in nam prinesel sladke medenjake. Poskusili smo tudi med in ugotovili, da je dober. Zadnji dan, so nas na mizi pričakali pogrinjki, ki so jih pripravile čebelice. Skupaj smo zajtrkovali tradicionalni slovenski zajtrk: mleko, med, maslo, kruh in jabolka. Bilo je zelo okusno. V ozadju nas je spremljala Slakova pesem Čebelar.

FOTO                        Zapisala:Nada Rajtman

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)