V skupini ČEBELICE  zaključujemo temo Po kruhu mi diši. Skozi različne dejavnosti smo spoznavali proces, od zrna,  do kruha ter otroke istočasno seznanjali z izročilom naših babic.  Povezali smo se tudi s starši otroka, ki obiskuje našo skupino, da nam predstavijo poklic peka. Ker se pekarna nahaja blizu našega vrtca, smo imeli priložnost dejavnost oz. proizvodnjo pekovskih izdelkov spoznati v avtentičnem okolju. V pekarno Diar nas je pospremila mama našega  Ledjona, nato pa nam je vrste in proces izdelave kruha  predstavil tam zaposleni pek. Navdušeni smo bili nad pečjo in drugimi pripomočki, ki jih domača gospodinjstva ne uporabljamo, še bolj pa nas je navdušil postopek izdelave skutinega bureka. Spretne roke peka so testo vihtele kar po zraku, kar je dvignilo naše navdušenje in zanimanje za sam proces. Ogledali smo si še prodajalno ob kateri nas je pek seznanil z zelo pestrim naborom kruha in drugimi pekovskimi izdelki. Naše spoznavanje smo zaključili s sladkanjem s krofi, katere so si za povrh izbrali otroci. Preživeli smo poučno, zanimivo in sladko dopoldne, za kar se iskreno zahvaljujemo družini Krasniq.

Ksenja Kosi Viher in Karmen Kosi