Otroci iz skupine »graščaki« smo v četrtek 16.6.2016 obiskali podjetje Farmtech d.o.o, kjer so nas z veseljem sprejeli. Sodelovanje vrtca s starši je nujen pogoj za uspešno dopolnjevanje družinske vzgoje in doseganje vzgojno – izobraževalnih ciljev. Medsebojna podpora in zaupanje sta bistvena za napredek otroka. Zato smo sklenili, da obiščemo podjetje, kjer sta zaposlena dva starša naših otrok in nam predstavita njihovo delo v proizvodnji. Sprejel nas je vodja investicij in vzdrževanja Zvonko Rozmanič in nam na kratko predstavil podjetje. Farmtech ponuja vrhunsko in dovršeno kmetijsko mehanizacijo. Družba deluje z dvema glavnima segmentoma: kmetijski proizvodni program in okoljski proizvodni program. Ogledali smo si posamezne procesne enote proizvodnje. Najbolj so uživali v sami demonstraciji delovnega stroja za ravnanje s trdimi biološkimi odpadki pod blagovno znamko Komptech.  Ob vseh teh novih informacijah smo se še pred odhodom pri njih posladkali in okrepčali ter prejeli pozornosti, ki je otrokom veliko pomenilo. Otroci so ta dan nekaj novega doživeli, videli ter se veliko novega naučili. Hvala celotni ekipi podjetja Farmtech in staršema Igorju Grantaša ter Iztoku Pihlar, da so si vzeli čas za naše navdušene bodoče delavce in jim popestrili dan. V vrtcu so otroci vsa doživetja in pripovedi prenesli na papir, kjer so nastale zelo zanimive risbe.

FOTO

Antonija Podnar in Jožica Svatina

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)