Obisk kuharice in priprava sadnih nabodal (12) (640 x 360)

V skupini MUZIKANTOV smo imeli sadno urico. Vodja kuhinje – kuharica Vida, nam je v igralnico pripeljala poln ”voziček vitaminov”. Z njo je prišla tudi ga. Gordana Toth iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Ponosni sva, da so otroci pravilno poimenovali vseh 10 vrst sadja, prav tako njihovo barvo. Zato smo hitro prešli na praktični del delavnice. Umili smo si roke, zavezali predpasnike, pripravili deske in nože ter pričeli z rezanjem sadja. Krožniki so se kar hitro napolnili, zato smo lahko nadaljevali z drugim delom – izdelavo nabodal. Z noži smo bili previdni. Prav tako smo morali paziti, da ni koga ”pičil” ostri del lesene palčke. Naša nabodala so bila zelo pisana. Eni so si jih kar bogato nanizali, drugi so pojedli vsak košček posebej. Kmalu je narezanega sadja zmanjkalo, mi pa smo se siti in polni vitaminov odpravili novim dogodivščinam naproti.

Valerija in Marjana

Več o tem si lahko ogledate v galeriji.

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)