POLETNE DOGODIVŠČINE S PIKO NOGAVIČKO

Letošnje poletje smo v vrtcu Ljutomer podrobneje spoznali deklico, ki živi v vili Čira čara in si vsak dan izmišlja nove stvari. Najprej smo spoznali Piko Nogavičko in njene prijatelje v knjigah: konja, opico Ficka in seveda Tomaža in Anico. Pravljični dan nam je pripravila knjižničarka Sandra, ki nam je nekaj več povedala o sami pisateljici Astrid Lindgren. V začetku nam je vreme malo ponagajalo, ampak nam ni bilo dolgčas, saj smo si izdelali konje, lutke Pike iz kuhalnic,lepljenko krpanko Piko, pripravili pravi zeliščni napitek. Naučili smo se pesem o Piki Nogavički in zaplesali Pikin ples. Otroci so se vživeli v njeno vlogo in tudi kdaj kakšno ušpičili. Naši poletni dnevi so bili posebni , saj smo vsak dan doživeli nekaj drugačnega. Tako tudi v počitniških dneh otrokom v vrtcu ni dolgčas in se vedno kaj dogaja. Ker Pika rada peče palačinke, smo si pripravili “sladki dan”, ko nam je Pika pekla njene “čalapinke”. Šli smo tudi na izlet na Jurševko, kjer smo se najprej po dolgi poti okrepčali, pri ravnateljici vrtca gospe Mariji Pušenjak, se zabavali z ruskim kegljanjem in splezali kar na pravi Triglav ter si pridobili planinski žig. Ko smo spili Pikin okrepčilni sok, smo bili pripravljeni na jahanje konja in kasnejšo vrnitev v vrtec. Mlajši otroci so medtem iskali Pikin zaklad, pol cekinov in sladkih dobrot. Imeli smo tudi vodni dan, kjer so se otroci osvežili ob vodi in igri milnih mehurčkov, pene. Pleskali so tudi stene vile Čira čara. Ob koncu tedna pa smo dobili prav poseben obisk. Presenetila nas je , kdo drug, kot prava Pika Pikapolonica Zmagoslavna hči kapitana – zamorskega kralja Evrazija- Pika Nogavička. Prijahala je na konju in z otroki na prostem preživela prekrasen dan, poln doživetij, igre in zabave. Vse skupaj si lahko ogledate na fotografijah…

 

Nada Rajtman, diplomirana vzgojiteljica 

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)