Praznični december smo na oddelku B preživeli v skrbnem odkrivanju posameznih dni adventnega koledarja. Vsak dan je bil poseben, zanimiv in prežet s čarobnostjo prazničnih dni. Za praznično vzdušje smo najprej poskrbeli z izdelavo namiznih aranžmajev, okraskov za jelko, voščilnic za starše in prijatelje. Kot prvi  »dobri mož« nas je v decembru skromno obdaril Miklavž in še globlje popeljal v praznično vzdušje z branjem prazničnih zgodbic, domišljijsko igro prepevanjem pesmic in izvirnim plesom. Zadišalo je tudi po cimetu, ko smo pekli piškote ob pomoči pridnih rok naših babic. Medsebojne odnose s sovrstniki in prijatelji na oddelku smo krepili z druženjem ob dnevih odprtih vrat in pestrem izboru dejavnosti. Skupaj smo peli, plesali in rajali ob naši novoletni jelki, telovadili, si ogledali lutkovno predstavo, ki so jo za vse majhne in velike pripravile strokovne delavke vrtca, ter si pripravili praznični kino s prigrizki. Ob vsem tem so seveda dnevi kot blisk minevali in že so zacingljali božični kraguljčki, ki so med nas pripeljali težko pričakovanega Božička, ki je opazil in obdaril prav vsakega otroka.

Tako smo naša druženja obogatili z drobnimi stvarmi, kot so nasmeh, prijaznost in dotik, ki bogati naša srca in nam daje energijo za vstop v novo in presenečenj polno novo leto. Tudi vam spoštovani starši želimo da drobne stvari ogrejejo vaša srca v teh prazničnih dneh ter, da pogumno vstopite v leto 2018.

FOTO

Vzgojni tim oddelka B

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)