preganjanje zime (26)

Na pustni torek smo v vrtcu Ljutomer, kot se spodobi krenili na pustno povorko, da bi pregnali zimo. Starejše skupine otrok in tudi nekaj mlajših smo se zbrali v atriju vrtca, kjer nas je pričakal harmonikaš Jaka  in nas  s pesmijo pospremil v koloni pisanih maškar. Najprej smo pozdravili naše najmlajše okrog vrtca na oddelku A, nato smo krenili proti mestu, kjer so nas pričakali prijatelji z OŠ. V mestu je završalo polno mask, glasba in vrisk pa sta preganjala vse slabo. Mimoidoči so nas pozdravljali in nas prepoznavali ali pa tudi ne. Nato smo se od mlajših otrok poslovili in odšli skupaj s šolarji proti domu starejših občanov, kjer so nas lepo sprejeli. Mi pa smo vsem starejšim, ki več ne zmorejo na prosto zaželeli lep dan in namenili nekaj trenutkov smeha in veselja. Pot nas je peljala dalje skozi mesto, saj smo preganjali slabo voljo, tegobe in vse, kar pride naproti, prinašali pa smeh in veselje, otroške razigranosti pa nam ni manjkalo. Na občino smo šli pogledat tudi gospo županjo in sodelavce in jih zmotili kljub vsakdanjiku. Bilo nam je lepo, vsakemu posebej tudi če smo se pretvarjali, da smo nekdo drug vsaj za en dan.

FOTO                                                                                  Otroci iz vrtca Ljutomer s strokovnimi delavkami

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)