Likovno izražanje predšolskih otrok je svojevrstno. Prav zato smo se odločili za vseslovenski likovni natečaj ob 70-letnici vrtca Ljutomer-CICI UMETNIJE na temo IGRAMO SE. Prispelo je   140 risbic iz 33. slovenskih vrtcev. Komisija v sestavi doc.dr. Tomaž Zupančič, mag. Vlado Potočnik, Srečko Pavličič in vzgojiteljica Nada Rajtman je pregledala likovna dela in tri najboljša so bila nagrajena.

 

Likovna dela smo postavili na ogled v galeriji Ante Trstenjaka v Ljutomeru. Otvoritev razstave je bila v četrtek, 7. maja 2015. Z nami so bili otroci, starši, predstavniki iz sodelujočih vrtcev itd. Navzoče je pozdravila ravnateljica vrtca Marija Pušenjak in županja mag. Olga Karba. V kulturnem programu je nastopila pevska skupina zaposlenih Vrtca Ljutomer in otroški pevski zbor vrtca. Nekaj besed o likovnih delih otrok je spregovoril doc. dr. Tomaž Zupančič, ki je tudi slovesno odprl razstavo. Razstava bo na ogled do 28.5.2015.

 NEKAJ UTRINKOV

                                                                                 Marija Pušenjak, ravnateljica

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)