Likovno izražanje predšolskih otrok je svojevrstno. Prav zato smo se odločili za vseslovenski likovni natečaj ob 70-letnici vrtca Ljutomer-CICI UMETNIJE na temo IGRAMO SE. Prispelo je   140 risbic iz 33. slovenskih vrtcev. Komisija v sestavi doc.dr. Tomaž Zupančič, mag. Vlado Potočnik, Srečko Pavličič in vzgojiteljica Nada Rajtman je pregledala likovna dela in tri najboljša so bila nagrajena.

Likovna dela smo postavili na ogled v galeriji Ante Trstenjaka v Ljutomeru. Otvoritev razstave je bila v četrtek, 7. maja 2015. Z nami so bili otroci, starši, predstavniki iz sodelujočih vrtcev itd. Navzoče je pozdravila ravnateljica vrtca Marija Pušenjak in županja mag. Olga Karba. V kulturnem programu je nastopila pevska skupina zaposlenih Vrtca Ljutomer in otroški pevski zbor vrtca. Nekaj besed o likovnih delih otrok je spregovoril doc. dr. Tomaž Zupančič, ki je tudi slovesno odprl razstavo. Razstava bo na ogled do 28.5.2015.

 

                                                                                 Marija Pušenjak, ravnateljica

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)