V sredo, 6. aprila 2016 smo imeli v Sv. Juriju ob Ščavnici območno revijo vrtčevskih folklornih skupin, kjer se je predstavilo osem skupin iz območne izpostave Ljutomer in Gornje Radgone. Naša folklorna skupina vrtca Ljutomer se je predstavila z naslovom Tota muha. Otroci so naš nastop komaj čakali, še posebej zato, saj smo ga naredili kot izlet z avtobusom. Zelo suvereno, sproščeno in kakovostno so nastopali svoj nastop, kot smo vadili vsak četrtek v času od 12.30-13.15 v igralnici vrtca. Skupino sestavlja 20 otrok starih od 5 do 6 let. Čeprav so njihovi plesni koraki začetni, sta jim pesem in ples v veliko veselje. S pomočjo igre, običajev in pesmi poustvarjajo ljudsko izročilo svojega kraja in utrjujejo narodno identiteto. Na vajah pred nastopom nas spremlja harmonikaš Jaka Kozar, ki s svojimi melodijami popestri naše urice. Upam, da bodo to znanje, ki so ga prejeli cel vso šolsko leto prenesli in nadaljevali s tem v šoli.

FOTO                             Mentorici: Antonija in Melanija

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)