svetovni dan otrokovih pravic (9)

Danes smo se v jutranjem krogu pogovarjali o današnjem svetovnem dnevu otrokovih pravic. Otroci so si besedo pravica razlagali vsak po svoje: da imaš prav, da si prijazen, priden, da se igraš… Na obisk je prišla punčka Ana, ki je imela v svojem majhnem kovčku samo nujne stvari, ki so simbolizirale otrokove pravice: dom, družino, hrano, zdravje, pitno vodo, igro, znanje… Na zanimiv način smo obeležili ta dan in otroci so sami spoznali, da imajo preveč igrač, ki jih ne potrebujejo. Na koncu je Ana odšla s kovčkom in s skromno vsebino, vendar je bila srečna, zdrava, sita ter vesela, da ima dom in družino.

FOTO                                                                                                                               Nada Rajtman in Sonja Vencelj

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)