Bela,bela marjeticaLJUBEZEN V SKUPINI GRAŠČAKOV

V vrtcu Ljutomer smo se pogovarjali o Prešernu in njegovi neuslišani ljubezni do Julije. Otroci so to razumeli na svoj način in doživljali te občutke ob zavrnitvi pri igri z željenim prijateljem. Preko različnih socialnih iger in pravljic smo spoznali svoja čustva  ljubezni do nekoga, kako se takrat počutimo, kaj počnemo skupaj z njim in kako smo lahko prijaznejši eden do drugega z drobnimi malenkostmi, ki nekomu polepšajo dan. Tako je pogovor nanesel na praznik »valentinovega«.  Spoznali smo simbole srčkov, vrtnic, amorčkov, golobic za izkazovanja ljubezni. Tako smo si naredili lectove srčke, različne živali oblikovali iz različnih velikosti srčkov. Se igrali družabne igre, jezikovne igre s pomočjo srčkov. Naučili valentinovo pesem in plesali srčkov ples s prijateljem, ki smo ga izžrebali. Čez cel teden pa smo bili prijaznejši eden do drugega, nastavljali in pripravljali skrite majhne pozornosti do prijatelja, ki so ga izžrebali. Za svoje najdražje pa pripravili voščilnice s posvetilom. Vsaka posebej je bila edinstvena, narejena iz srca. Otroci imajo radi simbolne igre  mamic in očkov, tako smo se ob ljudski glasbi Čuk se je oženil tudi mi vživljali v vlogo nevest in ženinov. Spoznavali pa so poklice frizerja, kozmetičarke, maserja in natakarja. V petek so se deklice in dečki pripravili za skupni valentinov ples, kjer smo se polepšali ob pripomočkih mamic in očkov od doma in pripravili igralnico v tem vzdušju. Uživali smo ob dobrem otroškem šampanjcu in sladoledu ter se zabavali ob valentinovem plesu s skritim prijateljem.

Otrokom sem preko pogovora ob pravljicah in iger dala nauke, komu vse in na kakšen način izkazujemo ljubezen čez vso leto ne samo na praznik zaljubljenih. Zato imejmo se radi in si pomagajmo v drobnih nematerialnih pozornostih.

Vzgojiteljica Antonija Podnar in Romana Pintarič

(Skupno 359 obiskov, današnjih obiskov 1)