Otroci so noč preživeli mirno, polni novih informacij in pričakovanj. Za njihov pogum so si prislužili pohvalo in eno sladko pozornost od gozdnih škratov, ki se potikajo tam naokoli in jih opazujejo. Po zajtrku smo si ogledali vrtnarstvo Brumec, ki nam je predstavil svoj poklic in njihove sadike. Otroci so uživali ob vseh teh barvah in vonjih, ki so nas obdajali. Otrokom smo približali čut za vrtnarjenje in s tem tudi pomen zdrave prehrane, ki si jo lahko pridelamo sami. S tem pa poskrbijo za zdravo okolje, ob tem se uči odgovornosti, dobijo osnove botanike, si razvijajo fino motoriko in krepijo socialni odnosi. Hvala še enkrat g.Leonu Brumcu, ki si je vzel čas in nas razveselil s cvetlicami, ki nam bodo polepšala vrtčevska korita. Obiskali smo tamkašnji vrtec, ki so nas prijetno sprejeli. V Marjanišču smo si ogledali animirano risanko Skrivnostni varuhi gozda. Svoja pozitivna doživetja pa prenesli na papir. Ob vsem tem smo se med seboj zabavali, družili in okrepili naše prijateljske vezi. Preživeli smo dva čudovita dneva v zanimivem okolju, ki ga bodo otroci ponesli s seboj. Hvala staršem za zaupanje otrok.

FOTO

Koordinatorka programa Vrtca v naravi: vzg. Antonija Podnar

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)