Rolanje je izjemno zabaven, sproščujoč in zdrav šport, ki krepi mišice in pomaga pri razvijanju vzdržljivosti in funkcionalnih sposobnosti organizma.   Štejemo ga med »ravnotežne športe«, ki pozitivno vpliva na učenje drugih športov (drsanje, smučanje, kolesarjenje, ipd.).  Potreba po gibanju je otrokova primarna potreba. Ko se otrok uči obvladovati svoje telo, občuti veselje, ugodje, varnost in pridobiva samozaupanje in gradi samozavest.

Na stezi ob našem vrtcu smo za najstarejše otroke organizirali  tečaj ROLANJA. Strokovni delavki, sva poskrbeli, da so se skozi tečaj naučili, kako se pravilno uporablja zaščitna oprema. Spoznali osnovne prvine rolanja (varno ustavljanje, drsenje, odrivanje v drsalni tehniki, zavijanje, pravilno padanje in vstajanje, obračanje na mestu…). Pri sami dejavnosti so otroci razvijali ravnotežje, se prilagajali na hitrost in se seznanjali z varnim načinom rolanja. Tekom izvajanja tečaja nismo pozabili na igro in zabavo in tako še bolj utrdili nove elemente.  Hkrati pa spodbujali strpno in prijateljsko vedenje v skupini.

Otrokom želimo, da vso znanje, ki so ga prejeli naj vsak dan uporabljajo v vožnji.

FOTO

Vodja tečaja: Antonija Podnar in Anja Fišer

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)