DAN ŠPORTA ZA NAJMLAJŠE

Prvi dan jesenskega meseca oktobra je bil namenjen gibanju. Športna zveza Ljutomer, Društvo prijateljev mladine ter drugi zunanji sodelavci so nam pripravili gibalni dan v pravem pomenu besede. V športni dvorani Šic smo se zbrali otroci starejših skupin  in strokovne delavke vrtca Ljutomer, ter vrtci iz občine Veržej ter občine Ljutomer (Cezanjevci, Mala Nedelja, Stara cesta).
Otroke smo razdelili v šest skupin in pričeli z intenzivno vadbo na različnih postajah: športno plezanje, predstavitev borilne veščine -judo, se sproščali v plesni dvorani ob plesu, balinali za zabavo in zares, izvajali igre z žogo (nogomet, poligon z žogami, zajec in lovci) ter sodelovali na poligonu različnih ovir.
Bilo je zabavno, sproščeno in poučno. Otroci so imeli priložnost spoznati različne gibalne dejavnosti, ki jih lahko tudi v popoldanskem času obiskujejo. Na koncu smo sklenili, da se bomo vabilu odzvali tudi prihodnje leto, kajti gibanje je vir zdravja in veselja.

FOTO

                                                                                    Vzgojiteljica Nada Rajtman

(Skupno 3 obiskov, današnjih obiskov 1)