GIBANJE IN MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE V SKUPINI ”MUZIKANTOV”

Tudi letos poteka vseslovenski program SIMBIOZA GIBA od 21. do 25.09.2015.

K temu programu tudi letos pristopa naš vrtec, saj je gibanje in medgeneracijsko druženje prioritetna naloga tudi v tem šolskem letu. Gibalne dejavnosti potekajo skozi ves teden, tako dopoldan kot tudi popoldan in k sodelovanju smo povabili različna društva ter skupine.

Danes so se našemu vabilu odzvale članice Društva upokojencev Ljutomer in se pridružile naši skupini »Muzikantov« – otrok starih od 2- 4 let. Skupaj smo se dodobra razgibali, začenši z ogrevalnimi vajami, ki smo jih nadgradili s padalom, kar je bilo še posebej všeč našim gostjam, saj tega rekvizita še niso poznale. Za konec so še same predlagale vaje za ohlajanje z žogo, na vsesplošno veselje naših otrok. Nekateri pa so te minutke izkoristili za »razvajanje«, v obojestransko  zadovoljstvo.

Na koncu so nas »pocrkljale« z otrokom najljubšo nagrado – bomboni, mi pa smo jim za slovo zapeli  vrtčevski himni: Lotmerške čebelice in Hojla Prleki ter poželi veliko navdušenje.

Zelo smo uživali v tej urici druženja, tako majhni kot veliki in želimo si še več podobnih srečanj, saj nas bogatijo, osrečujejo ter obarvajo naše vsakdane.

Valerija Tretinjak