1. dan »Čarolij za najmlajše«

Danes, 23. 6. 2023 so še zadnjič letos v okviru Grossmannovega festivala v Vrtcu Ljutomer pripravili čarobni dopoldanski program za predšolske otroke na Glavnem trgu v Ljutomeru. Na delavnicah so se družili otroci in vzgojitelji iz Vrtca Stročja vas, Vrtca Cven in Vrtca Ljutomer.

Med 9. in 10. uro smo na Glavnem trgu uživali v ustvarjanju, plesu in gibanju. Sledila je sadna malica in osvežitev z vodo, nato pa smo se ponovno odpravili v MKC Ljutomer.

Vse zbrane je v MKC prijazno pozdravila županja občine Ljutomer mag. Olga Karba, nato pa je sledil ogled čudovitih filmov, kjer so kot glavni junaki nastopali prav otroci predšolskih skupin, ki so bili danes v vlogi gledalcev. Pri ogledu so neizmerno uživali.

Tudi danes so nam na delavnicah pomagale dijakinje 2. letnika Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer, smer predšolska vzgoja, ki so otroke prijazno spodbujale in jih vodile v dejavnostih na delavnicah. Hvaležni smo za njihovo pripravljenost za sodelovanje in pomoč.

Hvala tudi vsem sodelujočim vrtcem, vzgojiteljem in otrokom, ki so pripravili čudovite filmske izdelke ter seveda gospodu Petru Beznecu za priložnost, da tudi letos sodelujemo na Grossmannovem festivalu ter za vso podporo pri organizaciji »Čarolij za najmlajše.«

Se vidimo spet naslednje leto.