ČRTEK V MESTU

V mesecu januarju smo se v skupini »KORENJAKI« še bolj poglobljeno pogovarjali o varnosti v prometu. Preko video-posnetkov, knjig, fotografij, slik in prometnih znakov so otroci spoznavali pravila v prometu. Preko svoje domišljije so narisali cesto, ob kateri ni manjkal pločnik, kolesarska steza in marsikateri prometni znak.

V Domu kulture Ljutomer smo si ogledali lutkovno predstavo Črtek v mestu (gledališče KU-KUC). Zgodba o mladičku tigru, ki ga otroška zvedavost popelje iz živalskega vrta v veliko mesto, je otroke ozavestila o varnem obnašanju v cestnem prometu.

Skozi pesmice in smeh, so se otroci poučili o nevarnostih, ki prežijo na majhne udeležence v prometu in se ob tem, ko so mladičku pomagali varno vrniti se domov, poučili o predpisih in pravilih obnašanja v cestnem prometu, ter krepili sodelovanje, solidarnost in empatijo.

FOTO

Vzgojiteljici: Sinja Kosi in Anita Lukačič

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)