Pozdravljeni, dragi starši in skrbniki.

Skupina UMETNIKOV smo se v petek, 26.5.2023 udeležili športne prireditve Mini olimpijada v Ormožu. K sodelovanju nas je povabil Vrtec Ormož, saj si želijo športno prireditev še razširiti in v sodelovanje povabiti več vrtcev. Tam smo preživi celo dopoldne, program pa je bil zelo pester. Na pot do tja in nazaj smo se odpravili s kombijem. Na tamkajšnjem stadionu nas je pričakalo že nekaj zbranih vrtcev in dijaki Gimnazije Ormož, kateri so pripomogli k lažji in bolj tekoči izvedbi gibalnih postaj. Vzpodbujat nas je prišla tudi ravnateljica našega Vrtca Ljutomer, gospa Ksenija Žuman. Preizkusili smo se v šestih različnih športnih panogah: tek na 50 metrov, met žogice, vodenje žoge med ovirami z nogo, skakanje s Hoppy žogo, skok v daljino z mesta in štafeta. Prav vsem otrokom je šlo zelo dobro, deklice pa so si skozi štafeto priborile tudi bronasto medaljo in s tem 3. mesto izmed vseh sodelujočih vrtcev. Strokovne delavke smo otrokom skozi premagovanje športnih panog bile v podporo, v kolikor je bilo potrebno, smo jim izvedbo vaj pomagale ponovno demonstrirati in jih seveda med tekmovanjem tudi vzpodbujale. Otroci pa so uživali, bili tekmovalni in se vsakič veselili premagovanja nove športne panoge. Ob koncu prireditve so skupine vrtcev prejele tudi priznanja ter vsi otroci medalje za sodelovanje.

Bravo deklice in fantje!

Otroci in strokovne delavke skupine UMETNIKOV