Odpravili smo se k mizarju, saj smo potrebovali leseno tablo za naš projekt Veliki nemarni škornji na katero bomo narisali in napisali opozorilo za odpadke v gozdu. Zato smo sklenili, da obiščemo mizarstvo Sitar v Ljutomeru. Odšli smo od vrtca do mizarske delavnice, kjer nas je sprejel inženir lesarstva Marko Sitar. Predstavil nam je pojem lesar in mizar in njihovo delo obrti. Povabil nas je v salon, kjer smo izrazili naše želje in nam pri tem pomagal poiskati rešitve. Sledila je igra, kjer smo k prikazanim slikam dreves poskušali najti ustrezno vrsto in barvo lesa. Nato smo se lotili postopkov dela, ki so potrebni, da dobimo končni izdelek. Ob izbrani leseni plošči, katero smo pobrusili skozi brusni stroj in jo pritrdili na stojalo. Po ogledu delavnice in seznanitvijo z orodjem in postopki dela so se otroci tudi sami preizkušali pri določenih postopkih dela v vodeni delavnici na prostem. Sami so izdelali lesene podstavke za na mizo, katere bodo poklonili na nastopu babicam in dedkom.

Ugotovila sem, da niso za delo z orodjem navdušeni samo fantje, ampak so zanimanje pokazala tudi dekleta. Nova znanja in izkušnje, ki so jih pridobili, so otroci prenesli v igro vlog mizarja, kjer so vsa doživetja izražali.

FOTO

Vzgojiteljica Antonija Podnar in Romana Pintarič

 

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)