PLESNI NASTOP V MURSKI SOBOTI

 Poleg ostalih dejavnosti, je v vrtcu zelo pomembno plesno izražanje. Plesna vzgoja s spodbujanjem otrokovega gibalnega ustvarjanja prispeva k razvoju celovite osebnosti.  Vključuje tako gibanje, kot tudi spodbujanje ustvarjalnosti, izvirnosti, veselja, čudenja… Ena najbolj dovršenih oblik plesnih aktivnosti je plesna dramatizacija. Tekom šolskega leta se v posameznih skupinah izvede več plesnih dramatizacij. V skupini od 4-6 let smo pod mentorstvom Antonije Podnar in Nade Marinič pripravili plesno dramatizacijo Muzej lutk po slikanici Cepecepetavček.

S to plesno dramatizacijo smo se predstavili na območnem srečanju plesnih skupin vrtcev in osnovnih šol v Murski Soboti.  Predstavo so gledalci sprejeli z navdušenjem. Med njimi so bili tudi starši otrok.  Zelo zanimivi so tudi kostumi, ki smo jih sešili v vrtcu. S predstavo smo navdušili tudi ostale otroke  v atriju našega vrtca in jim popestrili prvi pomladni dan.

                                                                                    Antonija Podnar

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)