Dober den je odmevalo na tradicionalni trgatvi v vrtcu Ljutomer, ki se je odvijala 26. 9. 2023, od 10. ure naprej.

Jesen je čas, ko pogledamo nazaj in uživamo sadove svojega dela.

V letošnjem šolskem letu smo v vrtcu Ljutomer namenili poudarek družbi, kjer krepimo veščino prijateljstva in spoštljivo komunikacijo med otroki in odraslimi. Trgatev je veščina, kjer ohranjamo in prepletamo nova prijateljstva, kjer nas delo združuje in vabi h komunikaciji med seboj. Že samo vriskanje po vinogradih je marsikaterega tujca priklicalo med ljudi. Vsak dogodek se začne s prijetnim pozdravom. Zato smo našo trgatev prepletli v praznik, kot je veljalo nekoč. Pozdravili smo vse goste, ki so nam pomagali, med drugim tudi predstavnico Občine Ljutomer g. Karmen Lah. Vinska kraljica Ljutomera, Martina XXI., naša ravnateljica vrtca Ljutomer Ksenija Žuman, g.Vida Kozar iz kluba Prleških babic Pristava in g. Lizika Robinščak društva upokojenk Ljutomera so uradno vrezale grozdje in tako predstavili postopek trgatve. Za veseli del je poskrbel harmonikaš Božidar Štiberc iz ansambla Opoj in folklorniki kluba Prleških babic, kateri so nas razveselili z domačimi dobrotami. Otroci starejših skupin z vzgojiteljicami in pomoči vseh gostov so pobrano grozdje v brentah odnašali v “prešo” oz. stiskalnico, kjer je naš pridni hišnik Bernard Makovec stiskal ta odličen sladki sok. Svojevrsten pečat pa so kulinaričnemu razvajanju s svojimi dobrotami dodale še naše kuharice, katere so nam spekle tradicionalne domače postržjače in kvasenice, kot se za ta veseli dan spodobi, da nismo bili lačni in žejni.

Tako smo tudi letos obrali naše sadove, ki je največji dar naše narave.

Zapisala: bivša vinska kraljica Martina XIII, vzg.pred.otr. Antonija Podnar