V mesecu februarju smo namenili več pozornosti junakom iz pravljic in risank, saj se otroci radi vživljajo v  vlogo drugih bitij. Kostumi, lutke, igračke junakov smo povezovali v proces, saj imajo močno umetnostno, psihološko in socialno vlogo. Otroci so imeli možnosti odkrivanja, raziskovanja, preizkušanja, razmišljanja, izražanja in sprejemanja različnih čustev. Skozi različne pravljice, ki smo jih prebirali smo spodbujali njihovo domišljijo, reševali probleme, težave, ki smo jih imeli. Seveda pa smo se veselili ob pustu in kulturnemu prazniku. Poslušali slovensko himno, se vživljali v športne discipline in imeli podelitev medalj. Omenili aktualne športne junake, ki jih otroci slišijo iz televizijskih ekranov. Zelo radi imajo vlogo junakov gasilcev, policistov in zdravnikov brez, katerih tudi ne bi mogli biti. Veliko zanimivega, ki smo še počeli na temo junakov pa si lahko ogledate v naših SLIKAH.

Zapisali: vzgojni tandem Antonija in Sonja

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)