PROJEKT ZDRAVJE V VRTCU

 

V našem vrtcu je v projektu ZDRAVJE V VRTCU aktivno sodelovalo vseh 12 skupin otrok. Preko različnih projektov, ekoloških vsebin smo izvajali  aktivnosti za krepitev zdravja. Pogosto so se pojavljale vsebine:

  • Zobozdravstvene vzgoje
  • Zdrave prehrane
  • Narava in varovanje okolja
  • Osebna higiena
  • Varno s soncem
  • Varnost v prometu / na igrišču
  • Duševno zdravje
  • Gibanje
  • Svetovni dnevi povezani z zdravjem
  • Zdrav način življenja

Sodelovali smo tudi z zunanjimi sodelavci, ki so pripomogli k realizaciji zadanih ciljev. V vrtec smo povabili čebelarja, policista, zobozdravnico, medicinsko sestro, fizioterapevta, gozdarja, gasilca.. ter sodelovali z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje, ZD Ljutomer, Občino Ljutomer, Osnovno šolo, GFML Ljutomer, tovarno Krka…

Z cilji in vsebinami, ki smo jih načrtovali želimo vplivati na zdrav način življenja ter v vsakodnevna opravila vključevati veliko gibanja, zdrave prehrane ter pozornost nameniti duševnemu zdravju in zdravemu načinu življenja.

SKUPNO POROČILO

Koordinatorica Ksenija Tušek

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)