Topli žarki so tudi nas privabili za obiske v naravi, da smo jo občudovali in zaznavali njene spremembe. V skupini »graščakov« so otroci opazovali in spraševali o pticah v okolici, ki so jih nagovarjala. Na sprehodih so dajali pozornost oglašanju ptic in jih opazovali pri umivanju, letenju, hranjenju. To zaznavo smo strokovne delavke uporabile za naše dejavnosti v vrtcu. Pogovarjali in prepoznavali smo ptice, si jih ogledovali po dvd-jih, knjigah, slikah od doma. Peli smo različne ljudske pesmi med njimi tudi Čuk se je oženil, Pleši črni kos, So ptički se ženili. Si naredili svojo ptičko iz papirja in se poigrali v simbolni igri ptičjih družin. Pri čemer smo prepoznavali ptice po oglašanju, skrbeli za hranjenje mladičkov. Naredili pa smo si ptičke in pogačice iz testa. Na gregorjevo pravijo, da se “ptički ženijo”.  Dobili smo povabilo, kjer so se nam ptičke zahvalile za vso skrb v času zime, da ptice niso bile lačne in nam  iz hvaležnosti odstopile pogačice za njihovo poroko.

Upam, da se ta običaj otrokom vtisnil v srca in da ne pozabijo na ptice tudi po tem, ko odidejo v šolo.

Vzgojiteljica Antonija Podnar in Romana Pintarič

FOTO

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 2)