Obisk kurentov v Vrtcu Ljutomer je bil resnično nepozabno doživetje, ki je otroke popeljalo v čarobni svet slovenske kulturne dediščine. Kurenti, ti mogočni in skrivnostni liki, so v naši deželi že od nekdaj simbol preganjanja zime in prihoda pomladi.

Spoznali smo pomen vsakega elementa kurentove oprave, od značilne maske, ki predstavlja grozečega duha zime, do zvoncev, ki naj bi s svojim zvokom pregnali zle sile.

Obisk kurentov v našem vrtcu je bil priložnost, da smo se povezali z širšo lokalno skupnostjo in spoznali pomembnost ohranjanja kulturne identitete. Otroci so se z navdušenjem vključili v ples s kurenti ter se z njimi fotografirali, da bi ohranili spomin na ta edinstven dogodek.

Veselje in razigranost, ki ju je prinesel obisk kurentov, bosta gotovo ostala v spominu otrok še dolgo časa. In morda bo ta izkušnja v njih zbudila ljubezen do tradicije in kulturne dediščine, ki jo bodo s ponosom prenašali naprej, iz roda v rod.

FOTO

 

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)