Prvi vrtčevski dnevi so za nami. Bili so veseli, polni različnih dejavnosti, druženj, ter polni novih, prijetnih doživetij. Otroci so dobro sprejeli novo okolje – garderobo, igralnico, umivalnico. Raziskovali so kotičke z igračami. Vsak kotiček smo označili tudi s simbolnim zapisom. Najbolj jih je pritegnil kuharski kotiček. Z otroki smo se igrali veliko bibarij, prstnih iger,.. Najbolj všeč jim je bila Muha primaruha, ter Biba buba baja. Veliko smo jim prepevali, izvajali smo tudi rajalne igre, največkrat Ringa raja in Bela lilija. Z umetnostjo oz. ustvarjanjem so otroci predstavili svoja najbolj skrita počutja in čustva, predstavili so nek dogodek,… Ob umetniških dejavnostih smo ustvarjali prijazno vzdušje, otroke smo spodbujali in podpirali, jim omogočili spoznavanje, iskanje in ustvarjanje ter spodbujali samostojnost. Otroci so preko umetnosti spontano in neposredno izražali svoj notranji svet, doživljanja, svoje občutke, čustva in misli. Posebno pozornost smo namenili negovanju telesa. Pri umivanju rok, otroke navajamo, da si sami odprejo pipo in drgnejo roki. Vzgojiteljice povedo » roka, roka umiva«: Roke umijejo, vzamejo papirnato brisačo, zbrišejo roke ter jo vržejo v koš za smeti. Med umivanjem rok, obraza, smo poskrbeli za varčevanje vode in papirnatih brisač. Otroci so bitja, ki si najbolj zapomnijo, če doživijo in izkusijo s čim več čutili. Posvetili smo se tudi področju gibanja. Preko gibalnih dejavnosti so si otroci gradili svojo ustvarjalnost, bili so aktivni in radovedni, krepili zdravje, izpopolnjevali so gibalne vzorce in pridobivali nova znanja. Gibalno ustvarjanje je idealen »pripomoček«, da so se otroci sprostili in še bolj navezali stike z vrstniki. Otroci so uživali in se z veseljem vključevali v spontane in vodene dejavnosti.

Veseli smo da smo ponovno skupaj. Sedaj pa novim dogodivščinam naproti.

FOTO

                                                                                                                                Dolores Kosič in Silvana Štumpf

 

(Skupno 579 obiskov, današnjih obiskov 1)