Na oddelku ‘B’ smo včeraj izvedli dan odprtih vrat. Osrednja tema pa je bila simbolna igra. Vsak vzgojni tim je  pripravil potreben didaktični material in pripomočke, ki jih je potreboval za simbolno igro, ki si jo je zamislil. V igralnici GRAŠČAKOV so otroci imeli možnost se vživeti v vlogo cvetličarja (nakup in prodaja cvetlic) in se preizkušati v delu vrtnarja (polnjenje lončkov z zemljo in sajenje plodov, razvrščanje semen/čebulic glede na vrsto). V igralnici MEHURČKOV  je bila indijanska vas, kjer so v šotorih bivali Indijanci. Skozi igro so spoznali, kako so preživljali svoj prosti čas in na kakšen način so prišli do hrane (lovljenje rib v jezeru, iskanje zajcev na otoku, obiranje gozdnih sadežev na grmičevju, zadevanje jelenov s puščico). V igralnici MUZIKANTOV pa so se otroci lahko vživeli v vlogo mamice in očka (negovali in skrbeli za dojenčke – kopanje, povijanje, hranjenje, uspavanje, sprehod z vozičkom) ter se preizkušali v opravljanju gospodinjskih del (čiščenje in sesanje, pranje perila v pralnem stroju in obešanje na stojalo).

Otroci so se sprva zaigrali vsak v svoji igralnici, nato pa so prosto prehajali iz igralnice v igralnico.

FOTO

Valerija Tretinjak

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)