V mesecu maju smo otroci skupine graščaki predlagali temo o dinozavrih. Otroci so od doma prinašali PVC igrače dinozavrov, različne knjige, risanke in slike.  Otroci so vsak dan komaj čakali kaj se bo dogajalo, saj so bili zelo motivirani in željni novega znanja o njih. Starši so povedali, da so otroci tudi doma zelo navdušeni nad znanjem o dinozavrih, usvojenimi strokovnimi besedami in nad zmožnostjo povezovanja usvojenega znanja z drugimi področji. Nekaj zanimivih dejavnosti je bilo to, da smo se vživljali v vlogo paleontologa, spoznavali značilnosti dinozavrov in primerjali njhovo velikost z našo. Ritmično smo zlogovali njihova imena, se igrali simbolno igro dinozavrov, jih razvrščali po prehranjevanju, velikosti, se naučili dinozavrov ples in izvedli eksperiment – »Izbruh vulkana«. Temo smo zaključili z navdušenjem, ponosni na dobljene odgovore, ki so nas zanimali o dinozavrih in usvojenim znanjem.

FOTO

Antonija Podnar in Romana Pintarič

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)