V tematskem sklopu Zdrava Zemlja, zdrav otrok, se v skupini Minionov seznanjamo z ekološko tematiko povezano z našim planetom Zemlja. Tako smo tudi vadbeno uro povezali s temo odpadki. Otroci so skozi tri zabavne gibalne igre in tekmovanje spoznavali kateri odpadki sodijo v kateri koš. Med igrami so imeli otroci tudi nekaj miselnih izzivov, hkrati pa so razvijali motorične spretnosti, se orientirali v prostoru, začutili timsko harmonijo ob tekmovanju med skupinami, upoštevali pravila med vadbeno uro ter usvajali gibe NOG. Otroke vedno pritegne bogato okolje, rekviziti in tema, ki jih spodbudi h gibanju. Ker smo v temo vpletli tudi junake (Packa Rija, Modri Jan, Puhec, Sončnica), ki so jih otroci spoznali skozi predhodne dejavnosti v TS, so otroci še raje in bolj aktivno sodelovali. Tako bomo s takšnimi vadbenimi urami še nadaljevali.

Vzgojni tim: Melanija Rošker in Stanka Kosi

FOTO

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)