V organizaciji Vrtca Ljutomer je v bogatem in vzpodbudnem okolju ranča JUREŠ potekala 25. likovna kolonija.

Udeležilo se je 8 vrtcev ( Razkrižje, Stročja vas, Cezanjevci, Ormož, Velika Nedelja, Mala Nedelja, Križevci, Ljutomer), iz katerih je sodelovalo 16 mladih ustvarjalcev in njihovih mentorjev. Ustvarjali smo v različnih likovnih tehnikah.

Otroci so bili zelo sproščeni, ustvarjalni in motivirani za delo, saj so si motive izbirali sami. Nastali so čudoviti likovni izdelki, katere smo razstavili.

Po dobrem kosilu, katerega so nam skuhate kuharice iz našega vrtca, se nam je pridružil akademski slikar in likovni pedagog Vitomir Kaučič. Izdelke otrok si je ogledal in jih ovrednotil. Mladim umetnikom je čestital, prav tako njihovim mentorjem. Skupaj z ravnateljico Vrtca Ljutomer Ksenjo Žuman sta nagradila otroke z majhno pozornostjo.

Zahvala velja vsem udeležencem likovne kolonije, še posebej družini JUREŠ, ki  so nam že mnogo let pripravljeni odstopiti čudovito in spodbudno učno okolje v Babincih.

Zapisala Simona Kosi