V vrtcu smo tudi pri najmlajših obeležili teden slovenske hrane, kjer smo več pozornosti namenili čebelam.

Ogledali smo  si risanko ”MEDVED BOJAN – Čebelice” na youtube in prebirali fotografije kranjske čebele pri njenem delu, ob katerih smo se pogovarjali, jim razlagali, opisovali in si bogatili besedni zaklad z novimi besedami (čebela, čebelar, čebelnjak, med, cvetovi). Prisluhnili smo različnim pesmicam o čebelicah, prav tako tudi priznano slovensko ”ČEBELAR”, na katere smo rajali, se zibali v ritmu in zraven ploskali.

Otroke je obiskala tudi čebelica (vzgojiteljica v kostumu), kjer je preko pesmice ”ČEBELICA” (Janez Bitenc) in gibanja predstavila, kako se oglaša, giblje, kje jo srečamo, kaj počne in kje domuje. Za pokušino jim je prinesla med. Otroci so se lahko našemili v čebelico – si nadeli krila, kapico s tipalkami ali oblekli plašček s krili. Animirali in poigrali so se lahko z lutko – čebelico na vrvici in jo pritrjevali na cvetove, ki so bili polepljeni po prostoru.

Teden smo zaključili s slovenskim tradicionalnim zajtrkom, kjer so si otroci dodobra oblizali medene prste.

Vzgojiteljice:  Valerija, Silvana, Marinka in Stanka

FOTO

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)