DAN ODPRTIH VRAT NA ODDELKU A

Danes smo vzgojiteljice oddelka A pripravile za otroke pester dan odprtih vrat, ki ga imamo enkrat na mesec. Na ta dan odpremo vrata igralnic in prehajamo iz ene igralnice v drugo, od dejavnosti do dejavnosti glede na želje in interese otrok. Tako imajo možnost še bolje spoznati vrtec in navezati stike z vsemi strokovnimi delavci vrtca ter z otroki iz drugih skupin. Kotičke smo pripravili glede na tematiko jutrišnjega dne. Kot vrtec smo vključeni v vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga izvajamo z namenom, da bi izboljšali zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo in predelavo. Hkrati pa želimo otrokom predstaviti pomen čebelarstva ter jih spodbujamo k pravilni in zdravi prehrani.

V igralnici skupine račk so otroci naredili zeliščno skutin namaz s polnozrnatim kruhom, ki so se ga vse skupine z veseljem posluževale, odžejali pa smo se z napitkom iz limon z ajdovim medom. V skupini cepetavčkov smo imeli na razpolago tobogan in lego gradnike, kjer so si otroci izdelovali zanimive pisane čebelnjake. V skupini bib pa so se s pomočjo kostumov vživljali v čebele in trote in poplesavali ob otroški glasbi. Hkrati pa so se preizkušali v likovnih umetninah življenja čebel. Menimo, da so zelo koristna takšna srečanja, katere se vedno radi poslužujemo. Kako pa so bili zadovoljni otroci pa si poglejte slike, ki vam vse povedo.

FOTO                             Tim oddelka A

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)