DAN ODPRTIH VRAT NA ODDELKU B

Vsak zadnji teden v mesecu imamo na oddelku B “Dan odprtih vrat”, kjer otroci prosto krožijo iz ene skupine v drugo. Za ta dan smo vzgojni tim pripravile otrokom dejavnosti iz področja simbolne igre, saj je prav to področje naša letošnja prednostna naloga vrtca. V tem predšolskem obdobju je pomembno, da otrokom ponujamo najrazličnejše materiale, s katerimi lahko rokujejo, preizkušajo in si pridobivajo nove učne izkušnje. Mi smo jim pripravile najrazličnejše izzive s pomočjo določenih materialov, ob katerih so samostojno in aktivno reševali probleme v fazi učenja. V skupini trobent smo imeli pripravljene materiale za simbolno igro trgovina in gostilna, kjer so se otroci lahko rokovali z različnimi odpadnimi embalažami, ki so jih prinesli od doma. V skupini mravljic so imeli pripravljene športne pripomočke, ob katerih so si otroci samostojno zamišljali igro in se vživljali v različne vloge živali. Skupina muc pa je pripravila lutkovne dejavnosti, kjer so se otroci vživljali v različne vloge s pomočjo kostumov, ročnih lutk in lutk na palicah. Vse pripravljene dejavnosti so se otroci z veseljem posluževali. Prisotno je bilo veliko komunikacije, domišljije, dogovorov in medsebojnega sodelovanja. Tako da se bomo še naprej posluževali podobnih dejavnostih.

FOTOGRAFIJE izvedenih dejavnostih.

Vzgojni tim oddelka B

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)